Język polski
English language
Grupa Oficyna / Inwestycje Budowlane / Sufity napinane

Sufity napinane

DPS – to odmiana sufitu podwieszanego, warty jest każdej zainwestowanej w niego złotówki. Dziesięcioletnia gwarancja świadczy o jego niepowtarzalnych walorach i wysokiej jakości, a praktyczna w utrzymaniu płaszczyzna znacznie ułatwia życie. Wystarczy dodać, że nie trzeba malować, jest idealne równy oraz doskonale maskuje wszelkie nierówności, pęknięcia czy zacieki.

Sufit napinany DPS pełni wiele funkcji jednocześnie, może obniżać zbyt wysokie wnętrza lub zasłaniać umieszczone pod stropem instalacje. Wykorzystywany jako element dekoracyjny wywołuje niesamowite wrażenia i stwarza nową przestrzeń. Idealnie gładki, odporny na odkształcenia tworzy na suficie efekt szklanej tafli w wybranym kolorze, a przy zastosowaniu struktury lustrzanej powiększa niewielkie wnętrza. Stosując sufit napinany możemy w jednej chwili zmienić wnętrze podnosząc komfort użytkowania – poprzez łatwość nadawania dowolnego kształtu, zgodnie z wymaganiami naszego klienta oraz aranżacji architekta. Każdy sufit DPS może mieć swój niepowtarzalny kształt: płaski, owalny, łukowy, kolisty, przestrzenny, łamany czy wielopoziomowy.

Montowany sufit DPS jest bardzo lekki nie obciąża już istniejącego stropu, metr kwadratowy waży jedynie około 0.18 kg, dlatego nie przenosi dodatkowych obciążeń. Zamontowanie w suficie systemów świetlnych oraz wentylacyjnych nie jest przeszkodą, lecz wymaga mocowania zawiesi niezależnie utrzymujących oprawę oświetlenia lub wentylator. Podwieszenie żyrandola lub żaluzji odbywa się bez dodatkowych wzmocnień.

Przykładowe realizacje

Kliknij na obrazek, aby go powiększyć

Sufit DPS jest w pełni odporny na wilgoć, chroni wnętrze pomieszczenia zapewniając bezpieczeństwo przed zalaniem, a także zabezpiecza konstrukcję stropu przed gromadzeniem się nadmiernej ilości wilgoci. Powłoka sufitu odporna jest na osadzanie się pary wodnej. Ważną zaletą jest również sposób konserwacji; można samodzielnie czyścić powierzchnię sufitu przy użyciu wody oraz preparatu DPS-PLAFONCLEAN lub innych łagodnych środków raz na 5 – 7 lat przy normalnej eksploatacji. W pomieszczeniach o wysokiej sterylności możemy sufit DPS odkażać roztworami chloru, a także myć pod ciśnieniem.

Sufity napinane DPS stosujemy we wszystkich pomieszczeniach użyteczności publicznej, w mieszkaniach prywatnych, a w szczególności tam gdzie wymagana jest bezwzględna czystość i sterylność. Powłoka sufitowa jest antyelektrostatyczna, nieprzemakalna, antysejsmiczna przez co przygotowany specjalnie na zamówienie sufit DPS jest rozwiązaniem czasotrwałym nie wymagającym dodatkowych nakładów przez cały okres użytkowania.