Grupa Oficyna
 
 
 
Polski
 
English
 
Grupa Oficyna / Strona główna / Laser 3D do grawerowania w butelkach Designlook 3005
Laser 3D do grawerowania w butelkach Designlook 3005

Firma Oficyna zajmująca się m.in. laserowym znakowaniem produktów dla celów reklamowych oraz znakowaniem przemysłowym chciałaby Państwu przedstawić unikatowe rozwiązanie znakowania butelek bądź innych opakowań szklanych, mających na celu ochronę przed podróbkami oraz podniesienie atrakcyjności produktów poprzez stworzenie ekskluzywnego opakowania.

Firma nasza działa w branży znakowania laserem od 1986 roku, od tego czasu wraz z naszymi kooperantami zdobyliśmy duże doświadczenie w tej dziedzinie, oferujemy usługi jak również urządzenia laserowe mające zastosowanie w różnych branżach.

Zwracamy się do Państwa jako wiodącego producenta markowych produktów z prośbą o zapoznanie się z innowacyjną technologią znakowania opakowań.

Rynek wyrobów alkoholowych jest stale psuty przez podrobione towary. Roczne straty sięgają na świecie milionów USD. Fałszywe wyroby alkoholowe zabijają prawdziwe marki, szkodzą producentom jak i konsumentom. Proponujemy Państwu urządzenie, które wykonuje grawerowanie wewnątrz ścianki szklanej, grawerowanie odporne na ścieranie jak i na agresywne chemicznie płyny. Co więcej grawerowanie to nie ma kontaktu z płynem zawartym w butelce.

Opis urządzenia

Urządzenie powstało we współpracy z zewnętrznymi partnerami takimi jak instytuty naukowo-badawcze oraz współpracujące firmy zagraniczne. Wprowadzamy do użytku różnego rodzaju zaawansowane technologicznie urządzenia laserowe, aby zaspokoić różne potrzeby rynku.
 

Funkcja

Długość fali urządzenia wynosi 532 nm. Po skupieniu, uzyskujemy mniejszą ogniskową, dzięki której laser staje się mocniejszy, ma większą konwersję elektronu i lasera. To urządzenie jest zaprojektowane przede wszystkim do podpowierzchniowego grawerowania/znakowania tekstu, kodu, loga, znaków, obrazów wewnątrz szkła, kryształu, materiałów akrylowych i innych materiałów przezroczystych (takich jak: butelki szklane i inne opakowania szklane, klawisze klawiatur telefonów komórkowych oraz ich ekrany, ekrany LCD, optyczne komponenty, szyby samochodowe, szkło ... itp.).

Zastosowanie

Grawerowanie kodów bezpieczeństwa, regionalnych oznaczeń, dwuwymiarowych kodów, logo, mikrokodów na ściankach lub denkach szklanych butelek. Te znaki czy też obrazy znajdują się pod powierzchnią grawerowaną, wewnątrz szkła, dzięki czemu otrzymujemy gładką powierzchnię. Napis bądź obraz nie może być usunięty na przykład przez agresywną chemicznie ciecz znajdującą się w butelce, ani w żaden mechaniczny sposób. Tylko poprzez zniszczenie butelki, opakowania można pozbyć się wygrawerowanego znaku. Tym sposobem osiągnęliśmy trwałe zabezpieczenie oryginalności produktu! W tym samym czasie można przygotować następne zabezpieczenie w postaci pieczęci/banderoli chroniącej otwarcie butelki. Tym samym osiągnęliśmy kompletne zabezpieczenie produktu.

Dane techniczne

Max. średnia moc lasera 5 W
Długość fali 532 nm
Jakość lasera M2 <1,5
Częstotliwość powtarzania ≤ 50 kHz
Standardowy zakres grawerowania 100 × 100 mm (statyczna praca)
Głębokość znakowania ≤ 0,1 mm
Prędkość liniowa 8 m/min (simplex, 3 znaki wysoki)
Minimalny znak 2 mm
Dokładność powtarzania ± 0,001 mm
Moc 1kW
Źródła dla energii elektrycznej 220 V / jednofazowy / 50 Hz / 10 A
Wymiary 1135 mm x 635 mm x 1310 mm
Układ chłodzenia 670 mm × 300 mm × 475 mm

Sposób aplikacji

Urządzenie może być instalowane w linii produkcyjnej tuż po etapie napełniania a przed pakowaniem w opakowanie zbiorcze, może również pracować samodzielnie.

1. Możliwość wprowadzenia danych pod kątem przypisanego terytorium, różnych partii produkcyjnych, możemy znakować każdą butelkę następującymi po sobie numerami – automatycznie bez ręcznego przestawiania znaków (cyfr bądź liter). Prócz kodów zawierających informacje możemy grawerować obrazy takie jak logo firmy albo inne znaki podnoszące atrakcyjność opakowania.

2. Każda butelka może mieć swój unikalny trwały numer pomocny przy określeniu partii/rocznika np. na aukcjach.

3. Możliwość grawerowania mikrokodów widocznych tylko pod szkłem powiększającym.

W przypadku Państwa zainteresowania prześlemy dalsze informacje techniczne oraz aktualną ofertę.

 
strona główna   ·   o firmie   ·   kontakt
Mapa strony
© Copyright Grupa Oficyna